VvE’s per 1 juli verplicht tot hebben van reservefonds voor groot onderhoud

2 februari 2016

Al sinds 2008 is het voor VvE’s verplicht om een reservefonds te hebben waarmee groot onderhoud aan het appartementsgebouw gefinancierd kan worden. Echter, het is niet voorgeschreven hoeveel een VvE in kas moet hebben. Hier komt per 1 juli 2016 verandering in. Een nieuwe wet schrijft vanaf die datum voor dat VvE’s een reservefonds dienen te hebben ter waarde van minimaal 0,5% van de herbouwwaarde van het gebouw. Als een VvE’s niet aan deze eis voldoet moet de vereniging maatregelen nemen. In veel gevallen wordt het voor de VvE noodzakelijk om de maandelijkse bijdrage voor de appartementseigenaren te verhogen.

Het bedrag dat een VvE in kas moet hebben

Het is niet noodzakelijk dat de 0,5% van de herbouwwaarde al op 1 juli 2016 in de kas zit. Er komt een overgangstermijn van drie jaar waarin zij de tijd krijgen om het verplichte bedrag in de kas te krijgen. Bij een actueel en degelijk onderhoudsplan mag de VvE van de 0,05% afwijken. In dat geval kan de VvE de inleg voor het reservefonds zelf vaststellen op basis van de onderhoudsplanning.

Gevolgen voor appartementseigenaren?

Wanneer de VvE geen of bijna geen geld in het fonds heeft is het dus nodig dat er reserves worden opgebouwd. De maandelijkse bijdrage zou hierdoor fors kunnen stijgen.

De wetgeving over het reservefonds is nog niet definitief.

Uitbreiding Heinenoord Beurs

Wij zijn verheugd te mogen aankondigen dat ons team beurs per 1 december aanstaande wordt versterkt door de komst van Rolf van der Kleij.  Rolf is een ervaren multi-branche sluiter met sterk netwerk in de co-assurantiemarkt. Alvast welkom bij team Heinenoord Beurs...

Paul van Oosten in dienst bij Heinenoord Assuradeuren

Ter uitbreiding van ons team is per 1 oktober Paul van Oosten bij Heinenoord Assuradeuren in dienst getreden als Accountmanager. Samen met Accountmanager Hans Veldhoen zal hij de groeiende portefeuille van Heinenoord Assuradeuren gaan beheren en uitbreiden. Na de...

Heinenoord op AM:Dag 2019

Dinsdag 26 november staat Heinenoord weer de jaarlijkse AM:Dag op het programma. Dit grootste vakevenement voor financiële dienstverleners in Nederland vindt dit jaar plaats op 26 november in de Van Nelle Fabriek in Rotterdam. Het thema van deze verzekeringsbranchedag...

Midglas in ATOSI

We blijven ons offerteprogramma verder uitbreiden, nadat we eerder bekend maakten dat we Avero BAP aanbieden. Zijn vanaf nu ook de zakelijke glasproducten van Midglas beschikbaar in ATOSI. Midglas is heeft al bijna 110 jaar ervaring met glasverzekeringen en is de...

Nieuwe mogelijkheden ATOSI

Met de offerteprogrammatuur van ATOSI zijn tussenpersonen in staat om snel en eenvoudig een berekening of offerte te maken voor particuliere en zakelijke verzekeringen. We blijven ons offerteprogramma verder uitbreiden, daarom gaan we nu weer een nieuwe fase in. Zo...

Nieuwe verzekeraar in Nederland

Tijdens de ledenvergadering van de NVGA heeft Rhion digital uit Duitsland zijn toe treden op de Nederlandse markt openbaar gemaakt. We moeten nog even geduld hebben want het sluiten van producten wordt mogelijk vanaf 1 januari 2020. Rhion zal met een eigen product...

Uitbreiding van onze volmachten

Wij hebben door de overname van Honestas Assuradeuren sinds kort de beschikking over twee nieuwe volmacht partijen voor onze tussenpersonen. Dit betreft Bovemij en Hiscox. Bovemij de verzekeringsmaatschappij van de Bovag is gevestigd in Nijmegen en biedt van oudsher...

Heinenoord Assuradeuren 25 jaar!

Vandaag is het 25 jaar geleden dat ik officieel van start ging met ons volmacht bedrijf Heinenoord Assuradeuren. Onder stimulans van opleidings goeroe Hans Beekhuis had ik eind 1993 mijn volmacht diploma gehaald en nu was het tijd om het geleerde in de praktijk te...

Interview e-InFinance November, Een goede tool helpt je verder

Zojuist is een uitgebreid interview verschenen in e-InFinance November met Arie van den Berg en Michel van den Heuvel van Heinenoord Assuradeuren over de ervaringen met Postex Nederland B.V. Lees het volledige artikel in deze uitgave van @Infinance over...